Nuorodos į jūsų svetainę. Kaip jos gali efektyviai padidinti jūsų svetainės reitingą (PR)?

 

Atgalinės nuorodos (angl. k. – backlinks) reitinguojant svetaines turi esminę svarbą. Kas yra šios nuorodos ir ką apie jas reiktų žinoti norint efektyviausiai jas panaudoti SEO tikslais, t. y., norint pakelti savo puslapio reitingą PR (PageRank)?

Kas yra atgalinės nuorodos ir kuo jos svarbios?

Atgalinės nuorodos (arba, paprasčiausiai, backlink‘ai) yra svetainėje ar svetainėse esančios nuorodos, nukreipiančios į jūsų svetainę. Jos tokios svarbios tuo, kad paieškos varikliai, o ypač „Google“, didelį nuorodų skaičių į jūsų svetainę įvertina kaip svetainės populiarumo ir patikimumo kriterijų ir svetainę geriau įvertina paieškos reitinge.

Kriterijai nuorodoms

Kuo daugiau, tuo geriau? Žinoma, nėra taip paprasta: kad būtų išvengta manipuliavimo nuorodomis, vertinamas ne tik nuorodų kiekis, bet ir jų kokybiškumas. Nuorodos negali būti klaidinančios – svetainės turinys, į kurį nukreipiama, turi atitikti raktažodį ir būti naudingas vartotojui, o ne reklaminis brukalas. Geriau, jei nukreipiančiosios svetainės turinys tematiškai susijęs su jūsų svetainės turiniu. Kuo didesnis tiesioginis ryšys, tuo aukštesnė nuorodos kokybė. Galop – esminis – dalykas: nepatartina talpinti daug nuorodų vienoje svetainėje. Pastarąjį klausimą dar paliesime toliau.

Svetainės reitingo reikšmė

PR (angl. k. – PageRank) arba puslapio reitingas – tai „Google“ paieškos kriterijus, nurodantis svetainės populiarumą dešimtbalėje sistemoje (pvz., PR0, PR1, PR2). Svetainės vertinamos ne tik balu nuo nulio iki dešimties, bet ir skaičiumi, su kiekvienu PR didėjančiu geometrine progresija dauginant iš 5 (pvz., PR0 skaičius yra 1, PR1 – 5, PR2 – 25).

Net jeigu nukreipiančioji nuoroda patalpinta nepopuliariame puslapyje, tai padidina jūsų puslapio reitingą. Tačiau nuoroda veiks daug efektyviau, jeigu nukreipiančioji nuoroda bus patalpinta aukštą reitingą turinčiame, t. y., populiariame, puslapyje – tokiu atveju po kito „Google“ PR atnaujinimo jūsų svetainės reitingas gali gerokai šoktelėti.

Protingo nuorodų skaičiaus svarba

Pagal „Google“ PR algoritmą, kuo aukštesnis nukreipiančiosios svetainės PR, tuo nuoroda ar nuorodos joje veikia efektyviau. Tačiau, vėlgi siekiant išvengti manipuliavimo nuorodomis, su nuorodų skaičiumi yra atvirkščiai. „Google“ PR algoritme nukreipiančiosios svetainės PR skaičius dalinamas iš nuorodų šioje svetainėje skaičiaus, tad didelis nuorodų skaičius negailestingai sumenkina tokių nuorodų talpinimo efektyvumą. Protingas nuorodų skaičius svetainėje dar svarbesnis negu svetainės populiarumas – nenorint sau padaryti meškos paslaugos, tiesiog būtinas saikas.

Norite efektyviai padidinti savo svetainės PR? Mes galime padėti, teikdami toliau išvardytas paslaugas:

  • Nuorodos (backlink) į jūsų svetainę talpinimas mūsų aukšto reitingo (PR5) puslapyje. Galite pasirinkti talpinimo trukmę:
  • Mėnesiui;
  • Neribotam laikui (garantija metams).
  • SEO straipsnių talpinimas mūsų PR5 puslapyje (straipsnį galite parašyti patys arba patikėti jį parašyti mums. Padedame visais papildomais klausimais, susijusiais su SEO straipsnių talpinimu, pvz., galime redaguoti jūsų pateiktą straipsnį, padėti pasirinkti raktažodžius ir t. t.).