Ką daryti, kad reklama internete jums dirbtų netuštindama kišenės?

Reklama internete ➤ Google reklama ➤ pasiekia platų preke ar paslauga suinteresuotų naudotojų ratą, leidžia analizuoti reklamos efektyvumą ir lanksčiai keisti reklamą atsižvelgiant į jos efektyvumą.

Tačiau, kad reklama internete tikrai efektyvi ir nekirstų per kišenę, būtina gerai atlikti „namų darbus“.

Reklama internete

Reklamos internete privalumai

Reklama internete ➤ Google reklama ➤ pasiekia platų potencialių klientų ratą, kadangi yra prieinama visada ir visur, kur tik yra vis plačiau naršomas internetas. Skirtingai nei, pvz., reklama televizijoje ar žurnaluose, reklama internete dažniau labiau orientuota ne į troškimo turėti sukūrimą, o į pasiūlos pateikimą tiems, kurie jau ieško atitinkamos prekės ir paslaugos. Tokia reklama gali būti lanksčiai pritaikoma siauresnei tikslinei auditorijai ir dėl to efektyvesnė. Galite stebėti reklamos generuotus lankytojų srautus, analizuoti jų elgesį ir pagal tai didinti reklamos efektyvumą. Svarbu ir tai, kad tokia reklama dažniausiai yra pigesnė. Žinoma, jei šią reklamavimosi galimybę išnaudojate protingai.

Tikslesnio raktažodžio galia

Raktažodžius padedanti pasirinkti „Google AdWords“ – nepamainomas įrankis kuriant su paieška susijusią reklamą. Naudodamiesi šiuo įrankiu pamatysite, kad naudotojai gerokai dažniau renkasi bendrus, abstrakčius raktažodžius, tačiau tai ne priežastis populiariausius raktažodžius rinktis savo reklamai. Pirma, tokie raktažodžiai kainuoja daugiau, o antra, dažniausiai jie yra mažiau efektyvūs nei konkretesni, ilgesni, tegul ir mažiau populiarūs raktažodžiai. Pasirinkę populiarų bendrą raktažodį jūs, žinoma, sulauksite daugiau paspaudimų, tačiau jūsų investicijų pelningumo rodiklis (ROI) sumažės, nes didelė dalis spustelėjimų bus ne iš suinteresuotų jūsų preke ar paslauga lankytojų. Sukonkretinkite paieškos raktažodžius pagal tai, ką konkrečiai siūlote svetainėje, ir sumokėsite mažiau už raktažodį, spustelėjimų skaičių, o reklama bus efektyvesnė.

Google AdWords
reklama internete ads

Išsirinkite tinkamiausią reklamos rūšį

„Google Adwords“, reklamjuostė, tekstinė reklama „Google“ paieškos rezultatuose ar reklama socialiniuose tinkluose „Facebook“ ar „LinkedIn“? O gal keletas būdų kartu? Yra daugybė reklamos internete būdų, turinčių savų privalumų ir trūkumų. Pvz., reklama socialiniuose tinkluose lanksčiai pritaikoma pagal naudotojų poreikius, gyvenamąją vietą ir leidžia sukurti glaudesnį ryšį su vartotojais, tačiau ne visada tinka konkrečiam verslui. „Google Adwords“ patraukli savo galimybe kryptingai susiaurinti raktažodžius ir pasiekti maksimalų efektyvumą. O štai vizualiosios reklamjuostės traukte traukia akį, bet kartu dažnai pritraukia nesuinteresuotus pirkimu interneto naršytojus. Išanalizuokite plačias reklamų internete galimybes ir raskite sau tinkamiausią.

Stebėkite, kaip reklamos veikia

Niekas nenori pirkti katės maiše, o internetinės reklamos privalumas tai, kad to daryti jums visai nereikia, nes galite tiksliai stebėti, kaip reklama arba reklamos dirba jums. Naudodamiesi nemokamu, lengvai įdiegiamu ir paprastai naudojamu analizės paketu „Google Analytics“ galėsite stebėti kiekvienos savo užsakytos reklamos efektyvumą. Kita programa, „KISSmetrics“, suteikia galimybę ne tik stebėti reklamą pamačiusių naudotojų srautus, bet ir tai, kiek spustelėjimų priėjo iki pirkimų ar prenumeratos – tai aukso vertės informacija.

Pagalvokite apie reklamos puslapį

Reklamos arba įėjimo puslapis (angl. k. – landing page) taip pat puikiai tinka sekti lankytojų srautus, tačiau kartu jis vertingas tuo, kad toks leidžia pritaikyti žinutę lankytojui (pvz., pagal reklamos paieškos raktažodžius) ir paskatinti jį konkretiems veiksmams (pvz., prenumeratai, atsisiunčiant vertingą nemokamą informaciją). Reklamos puslapio, apjungto su „Google Analytics“  arba „KISSmetrics“, nauda gali būti didžiulė. Kad srautų sekimas būtų patikimesnis ir negautumėte klaidingos informacijos, nepamirškite reklamos puslapio užblokuoti paieškos varikliams.

SEO straipsniai rašymas ir optimizavimas
content marketing

Reguliariai sekite rezultatus

Nustatykite reguliarius, konkrečius intervalus, kaip dažnai peržiūrėsite ir apdorosite reklamos rezultatus. Netikrinkite šios informacijos per dažnai (pvz., kasdien), kad geriau matytųsi tendencijos. Mėnesinis ar savaitinis intervalas puikiai tiks.

Rezultatai gali jus priversti pakeisti raktažodžius, jei jie jums kainuoja brangius ir „tuščius“ spustelėjimus. Stebėdami rezultatus galite atlikti ir kitus pakeitimus, pvz., galite vis keisti kurią nors reklamos detalę, vertindami konkretaus pakeitimo efektyvumą. Jeigu atsižvelgdami į rezultatus nuolatos tobulinsite savo reklamą, ilgainiui pasieksite vis geresnius rezultatus.