SEO optimizacija

SEO optimizacija – SEO yra frazės „Search Engine Optimization“ (liet. k. „optimizavimas paieškos varikliams) arba „search engine optimizer“ (liet. k. „optimizavimo paieškos varikliams priemonė“) trumpinys. Sprendimas samdytis SEO paslaugas yra svarbus žingsnis, galintis patobulinti jūsų svetainę ir sutaupyti jūsų laiko, tačiau taip pat galintis kelti pavojų jūsų svetainei ir reputacijai. Būtinai paskirkite laiko ištirti ne tik galimus privalumus, bet ir galimą žalą, kurią jūsų svetainei gali padaryti neatsakingai atliekamas SEO. Daugybė SEO ir kitų agentūrų bei konsultantų svetainių savininkams teikia naudingas paslaugas, įskaitant:

  • svetainės turinio ar struktūros apžvalgą;
  • svetainės vystymo techninius patarimus: pavyzdžiui, dėl hostingo, nukreipimo, klaidų puslapių, „Javascript“;
  • turinio tobulinimą;
  • internetinio verslo vystymo kompanijų valdymą;
  • paieškos pagal raktažodį paslaugas;
  • SEO mokymus;
  • specifinių rinkų ir geografinių vietovių įvertinimą.

SEO optimizacija pasitelkiant socialinius tinklus

Verslo paraštėse ilgą laiką buvę socialiniai tinklai kuo toliau, tuo labiau tampa svarbia SEO strategijos dalimi. Organiškai pasitelkę socialinius tinklus galite reklamuoti savo svetainės turinį ir didinti jos lankomumą, pažinti savo vartotojus, populiarinti savo prekės ženklą ir, žinoma, atsirasti aukščiau „Google“ reitinge.

Pradėkite nuo pagrindų. Savo socialinius tinklus galima išnaudoti svetainės turinio reklamai: pasirodžius svetainėje naujam turiniui savo socialiniuose tinkluose paskelbkite naujieną, kuri perkeltų į jūsų svetainę. Socialiniuose tinkluose skelbkite aukštos kokybės, naudingą, įdomų ir paprastai skaitomą turinį. Kad ir ką skelbtumėte – naujieną, vaizdo įrašą ar įvykį – pavadindami tai gerai apgalvokite raktažodžius, kad būtumėte surasti.

Didinkite aktyvumą. Jūsų socialinis aktyvumas dvejopai svarbus – daugiau prenumeratorių reiškia didesnius lankytojų srautus jūsų svetainėje ir atitinkamai daugiau potencialių klientų, bet kartu socialinį aktyvumą teigiamai įvertina ir paieškos varikliai. Tad aktyviai skelbkite naudingą, unikalią informaciją, kuria norėtųsi pasidalinti, pvz., patarimus, naudingus straipsnius, paskatinkite diskusijas, atsakinėkite į klausimus ir renkite konkursus, kurių metu už pasidalijimą, komentavimą ar „Patinka“ mygtuko paspaudimą vartotojai galėtų laimėti prizus arba pasiekti kitiems neprieinamą informaciją.

Stebėkite. Socialiniai tinklai, ko gero, idealiausia erdvė vartotojų ir jų poreikių analizei. Per tai, kuo vartotojai dalinasi, po kokiomis naujienomis spaudžia „Patinka“ mygtuką, ką labiausiai komentuoja ir ką kritikuoja, galite matyti savo stipriąsias puses ir erdves, kur būtina pasitempti.