500+

400+

Gyvybingumas, reaktyvumas į besikeičiančias sąlygas bei glaudus ryšys su įvairiausiais žmogiškaisiais aspektais – taip galima apibūdinti stebėtinai sparčiai besivystančias SEO (Search engine optimisation) paslaugas. Per dvidešimt penkerius gyvavimo metus SEO subrendo iki daugybę detalių apimančio paslaugų spektro, kuriuo vis labiau gerinama svetainės lankytojo patirtis. Taip, taip, naudotojo užbombardavimas spamu ir kankinimas beverčiu tekstu su gudriai parinktais raktažodžiais (angl. k. – key words) jau toli praeityje. Ką šiandien verta aptarti su savo SEO paslaugų teikėju?

Turinio rinkodaros svarba. Kuo toliau, tuo labiau tampa svarbus pats SEO turinys, nes turinys iš esmės yra tai, dėl ko naudotojai ne tik užeina į svetainę, bet ir pasilieka bei naršo joje, o galbūt netgi pasidalina jos nuoroda diskutuodami socialiniuose tinkluose. Jei orientuositės tik į techninius SEO elementus, bet neįvertinsite turinio rinkodaros (angl. k. – content marketing) svarbos, neabejotinai būsite pasmerktas pralaimėti puslapių retinguose.

Pritaikymas mobiliesiems prietaisams. „Google“ baudžia svetaines, kurios nepritaikytos išmaniųjų telefonų naudotojų poreikiams. Paskaičiuota, kad svetainės nepritaikymas mobiliesiems naudotojams lemia iki 30 proc. lankytojų srautų nuosmukį. Štai kodėl prasminga prisiderinti prie specifinių mobiliųjų vartotojų naršymo ypatumų – rinktis trumpesnius paieškos žodžius, pateikti patogiai pasiekiamas piktogramas ar didesnį dėmesį teikti antraštėms ir t. t.

Vizualinių elementų svarba. Turinys turi būti malonus akiai ir patogiai skaitomas, kitaip atsivertęs teksto bloką naudotojas greičiausiai grįš atgal į paiešką, o jūs už tai būsite neigiamai vertinamas puslapių reitinge (angl. k. – page rate). Svetainės su iliustruotu ar vaizdo įrašais papildytu turiniu, kurio teksto ėminės vietos paryškintos, o svarbios citatos išskiriamos atskirame laukelyje, be abejo, mielesnės skaitytojui ir turi daug didesnes galimybes atsirasti aukščiau „Google“ paieškoje.

Raktinių žodžių semantika. „Google“ analizuoja raktinių žodžių semantiką, pirmenybę teikdama klausimo formos frazėms, todėl paieškos reitinge aukščiau pakyla „diskusijos“ (klausimo ir atsakymo) formos turinys. Verta pagalvoti ir apie savo tikslinę auditoriją bei tai, kokį žodyną ji vartoja, o tada atitinkamai pritaikyti raktinius žodžius.

Socialinių tinklų reikšmė. Ganėtinai nauja tendencija – vis dažniau paieškos rezultatuose atsirandančios nuorodos ir į socialinių tinklų „Facebook“ ar „Twitter“ turinį. Kuo kokybiškesnis turinys, tuo dažniau juo dalijamasi, o tai atitinkamai įvertina paieškos varikliai. Todėl, be abejonės, prasminga rimčiau vertinti tai, ką skalbiate socialiniuose tinkluose, ir investuoti į socialinių tinklų turinio rinkodarą.

Prekės ženklo integravimas nuorodose. Paieškos varikliai įvertina, ar į svetaines nukreipiančios atgalinės nuorodos (vadinamieji backlinkai) tiksliai atskleidžia turinį, į kurį yra nukreipiama – nuoroda negali būti apgaulinga. Jeigu sudarant nuorodą paminimas jūsų prekės ženklas arba pateikiama informacija, kad nukreipiančioji svetainė turi omenyje jūsų prekės ženklą ar svetainę, gaunate papildomų pliusų vertinant jūsų puslapio reitingą.

Internetinis saugumas. Jeigu turite internetinę parduotuvę su integruota apmokėjimo internetu sistema arba jūsų svetainėje reikia įvesti asmeninius kliento duomenis, reitinguojant svetaines nemažas dėmesys skiriamas tam, kokių jose imtasi saugumo priemonių. Pavyzdžiui, jeigu svetainėje vietoje paprasto HTTP protokolo naudojate saugų jo praplėtimą HTTPS (angl. k. – HTTP Secure), jūsų svetainė bus įvertinta geriau.

500+

Neigiamo SEO poveikis. Neigiamo SEO ataka prieš jūsų svetainę gali metams nublokšti jus į puslapių reitingo apačią. Kaip vykdoma tokia ataka? Į jūsų svetainę atakos vykdytojai sukuria daugybę naudotojui nenaudingų, spaminių nuorodų, už kurias „Google“ nubaudžia jus, ir gali prireikti nemažai laiko vėl atgauti buvusį populiarumą. Kol kas neigiamo SEO atakų aukos gali pasinaudoti „Google“ sukurtu nuorodų paneigimo įrankiu „Google Webmaster“ įrankių juostoje, o „Google“, panašu, turės ieškoti būdų, kaip kuo efektyviau atpažinti atakų nuorodas.

Vietoje pabaigos. Velnias slypi smulkmenose – šis posakis idealiai tinka SEO sričiai, nes sėkminga SEO strategija šiandien – tai gebėjimas aprėpti ir įvertinti daugybę sudedamųjų dalių, dėl kurių naudotojo patirtis jūsų svetainėje būtų kuo naudingesnė ir malonesnė. Elementai, dėl kurių paieškos varikliai jūsų svetainę įvertina geriau ar prasčiau, nuolat plėtojami – tai atitinkamai skatina plėsti ir SEO paslaugas.